04-800-8000
 
   ראשי       אודות       תחומי עיסוק       ייצוג עובדים       ייצוג מעסיקים       מאמרים       פסיקה       יצירת קשר   

    תחומי עיסוק
    משפט העבודה האישי
    משפט העבודה הקיבוצי
    הטרדה מינית
    פנסיה
    הגבלת עיסוק
    הליכים בפני התמ``ת
    דיני ספורט
    תאונת עבודה


הגבלת עיסוק
 אלעד חן - משרד עורכי דין מייעץ לעובדים ומעסיקים בנושא אי תחרות, הגבלת תחרות, תקופת צינון, שמירת סודיות והגבלת עיסוק.

עובד רוכש במהלך עבודתו אצל המעסיק מידע רב שלעיתים כולל סודות מסחריים. המידע הוא אחד מאבני היסוד בעולם העבודה והמסחר ומהווה זכות קניינית של המעסיק. 

הדינמיות הרבה בשוק העבודה הישראלי מלווה במעבר תדיר של עובדים ממקום עבודה אחד לאחר מה שמוביל לשיתוף מידע וידע הכורח ממעסיקים להשקיע מאמצים ואמצעים בכדי לשמור ולהגן על סודות מסחריים, קשרי הלקוחות, ספקים ומוניטין. 

האינטרסים השונים של המעסיק ושל העובד חיים בכפיפה אחת תחת כנפי חוזה העבודה. הגבולות בין השניים ברורים: העובד אינו רשאי לעשות שימוש בקניינו של המעסיק בלא רשותו, והמעסיק אינו רשאי למנוע מן העובד לעבוד אצל מעסיק אחר, אפילו אם מדובר במעסיק מתחרה.

הרצון והצורך של המעסיק להגן על סודותיו המסחריים מפני העובד, לאחר סיום יחסי העבודה, מוביל להגבלת חופש העיסוק של העובד, הגבלת תחרות, דרישה לתקופת צינון וחתימה על הסכמי שמירת סודיות.

הרצון והצורך בהגבלת חופש העיסוק, העומדת בסתירה לזכות היסוד לחופש העיסוק, תיתכן כשמתברר שהגבלת חופש העיסוק נחוצה לשם שמירת אינטרסים לגיטימיים של המעסיק הקודם במטרה למנוע שימוש פסול בסודותיו.


לתיאום פגישת יעוץ
הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר
04-800-8000
או שילחו את פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורת לאלעד חן - משרד עורכי דין / רח' יוסף לוי 17 קריית ביאליק / טל. 04-800-8000 / פקס. 04-803-8000 / דוא"ל. mail@eladlaw.co.il