04-800-8000
 
   ראשי       אודות       תחומי עיסוק       ייצוג עובדים       ייצוג מעסיקים       מאמרים       פסיקה       יצירת קשר   

התפטרת? אתה עדיין זכאי לדמי אבטלה
 התפטרת? אתה עדיין זכאי לדמי אבטלה

הדעה הרווחת היא שבמידה ועובד מתפטר מרצונו ממקום עבודתו, אין הוא זכאי לקבל דמי אבטלה מאת המוסד לביטוח לאומי - אין הדבר נכון.

סעיף 166(ב) לחוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב), תשנ"ה-1995 קובע כי, בשונה מעובד שפוטר, עובד שהפסיק את עבודתו מרצונו, בלי שהיתה הצדקה לכך, לא יהיה זכאי לדמי אבטלה בעד 90 הימים הראשונים מיום הפסקת העבודה.

על-כן עובד שמתפטר מרצונו, ללא הצדקה, יהיה זכאי לדמי אבטלה לאחר שחלפו 90 יום.

במקרים מסויימים עובד שהתפטר יהיה זכאי לדמי אבטלה ללא תקופת ההמתנה. תקנה 8 לתקנות הביטוח הלאומי (ביטוח אבטלה), תשל"ג-1972, קובעת כי אילו העובד התפטר על רקע מצב בריאותי לקוי, או עקב הרעה מוחשית ביחסי העבודה, או עקב קיום נסיבות שביחסי העבודה בהן לא ניתן לדרוש מהעובד שימשיך בעבודתו, הן התפטרויות מוצדקות להפסקת עבודה מרצונו של העובד, ובמקרה כזה העובד יהיה זכאי לדמי אבטלה ללא תקופת המתנה של 90 ימים.


לתיאום פגישת יעוץ
הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר
04-800-8000
או שילחו את פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורת לאלעד חן - משרד עורכי דין / רח' יוסף לוי 17 קריית ביאליק / טל. 04-800-8000 / פקס. 04-803-8000 / דוא"ל. mail@eladlaw.co.il