04-800-8000
 
   ראשי       אודות       תחומי עיסוק       ייצוג עובדים       ייצוג מעסיקים       מאמרים       פסיקה       יצירת קשר   

זכויות עובדת אחרי לידה
 בשעה טובה את אחרי הלידה - המון מזל טוב.

אם עבדת 10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום שהפסקת את עבודתך בשל הלידה או ב-15 החודשים מתוך ה-22 חודשים שלפני שהפסקת את עבודתך בשל הלידה, את זכאית לחופשת לידה בת 26 שבועות, מהן 14 שבועות בתשלום (98 ימי זכאות).

מי משלם את הדמי לידה? המוסד לביטוח לאומי.

אם עבדת לפחות 12 חודשים טרם חופשת הלידה את רשאית להאריך את חופשת הלידה ב-12 שבועות נוספים - ללא תשלום.

את רשאית לנצל עד 7 שבועות מחופשת הלידה עוד לפני הלידה, בהתאם לתאריך הלידה המשוער.

אם את עובדת עצמאית אז התקופות שיובאו בחשבון הן רק אלו שבהן עבדת ושילמת דמי ביטוח. אם את רוצה להנות מדמי הלידה עלייך לוודא שאין לך חובות לביטוח הלאומי לפני היום שהפסקת לעבוד בשל הלידה.

החלטת שאת לא מעוניינת לחזור לעבודה לאחר הלידה מאחר ואת רוצה לטפל ברך הנולד, עלייך להודיע למעסיק שאת מתפטרת לצורך טיפול בילד. התפטרותך דינה כפיטורים ואת תקבלי את מלוא פיצויי הפיטורים במידה ועבדת מעל לשנה באותו מקום עבודה.

חזרת לעבודה והחלטת שאת מעדיפה לטפל ברך הנולד, את רשאית במהלך תשעת החודשים לאחר הלידה, להודיע למעסיק שאת מתפטרת לצורך טיפול בילד ועדיין לקבל את פיצויי הפיטורין במידה ועבדת מעל לשנה באותו מקום עבודה.

החלטת לחזור לעבודה לאחר חופשת הלידה, המעסיק חייב להחזיר אותך לעבוד באותם תנאים שעבדת בהם טרם הלידה. למעסיק אסור להרע את תנאי עבודתך או לשנות את תפקידך בצורה ממשית. המעסיק לא רשאי לפטר אותך במשך 60 יום מהיום בו חזרת לעבודה (להלן:"התקופה המוגנת"). במידה והמעסיק רוצה לפטר אותך עליו לתת לך הודעה מוקדמת וזאת לאחר שהסתיימה התקופה המוגנת.

מיום חזרתך לעבודה את זכאית לשעת הנקה. גם עובדת שאינה מניקה זכאית לזכות זו. שעת הנקה היא בנוסף להפסקות על פי חוק שעות עבודה ומנוחה והיא בתשלום. הזכות לשעת הנקה חלה במשך 4 חודשים מתום חופשת הלידה על פי הדין.


לתיאום פגישת יעוץ
הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר
04-800-8000
או שילחו את פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורת לאלעד חן - משרד עורכי דין / רח' יוסף לוי 17 קריית ביאליק / טל. 04-800-8000 / פקס. 04-803-8000 / דוא"ל. mail@eladlaw.co.il