04-800-8000
 
   ראשי       אודות       תחומי עיסוק       ייצוג עובדים       ייצוג מעסיקים       מאמרים       פסיקה       יצירת קשר   

עובד שסירב לקבל שכרו לא זכאי להלנת שכר
 האם מעסיק אשר הודיע לעובד, כי הכין עבורו את שכרו (במועד), יחויב בהלנת שכר אם העובד לא התייצב (או סירב) להגיע לקחת את שכרו?

סעיף 9 לחוק הגנת השכר קובע כי: שכר עבודה המשתלם על בסיס של חודש ישולם עם תום החודש בעדו הוא משתלם; בשכר עבודה המשתלם על בסיס תקופה ארוכה מחודש, רואים כאילו היה החלק היחסי לכל חודש משתלם על בסיס של חודש.

בדב"ע (ת"א) לב/95-9 סולל בונה בע"מ נ’ יהודה גוז נקבע כי מעסיק אשר הכין תשלום לעובד והודיע לו על כך, יצא ידי חובתו אף אם העובד לא בא לקבל את התשלום.

בדמ 3906/09 אנדרייב לובוב נ’ יורם רג’ואן החזקות בע"מ נקבע כי תום הלב הנדרש מצדדים ליחסי עבודה אינו נחלת המעסיק בלבד ואין להטיל רק לפתחו של המעסיק את אי תשלום השכר במועד.

מעסיק אשר הודיע לעובד שהכין את שכרו, והעובד התעלם מפניותיו ולא התייצב (או סירב) לקחת את שכרו, עומד בדרישת החוק והפסיקה ולא יחוייב בהלנת שכר.


לתיאום פגישת יעוץ
הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר
04-800-8000
או שילחו את פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורת לאלעד חן - משרד עורכי דין / רח' יוסף לוי 17 קריית ביאליק / טל. 04-800-8000 / פקס. 04-803-8000 / דוא"ל. mail@eladlaw.co.il