04-800-8000
 
   ראשי       אודות       תחומי עיסוק       ייצוג עובדים       ייצוג מעסיקים       מאמרים       פסיקה       יצירת קשר   

50533-09-11
 גונב מהעבודה? אתה מסתכן בשלילת פיצויי פיטורין והודעה מוקדמת

ס"ע 50533-09-11 פסק דין שניתן ב-25 בפברואר 2013

העובד שימש כטכנאי במעבדה לתיקון מוצרים אלקטרונים. העובד פור ותבע את המעסיקה לקבלת פיצוי פיטורים, הודעה מוקדמת , פיצוי בגין אי עריכת שימוע, שכר עבודה וזכויות סוציאליות שונות.

לטענת העובד, הוא פוטר על ידי המעסיקה, ללא מתן הודעה מוקדמת ומבלי שנערך לו שימוע לאחר שביום הפיטורים נחקר על ידי חוקר פרטי בחשד לגניבת ציוד מהמעסיקה ובמשך מספר שעות עבר משא השפלה קשה. העובד הודה שלקח פריטים מהמעבדה, אולם מדובר בחלקים לא תקינים אשר נמצאו על משטח מחוץ למעבדה והיו מיועדים לפינוי.

המעסיקה טוענת כי העובד פוטר מעבודתו לאחר שנמצא שגנב ציוד וחלקי חילוף ועשה בהם שימוש פרטי. העובד זומן לפגישה, עומת עם ממצאי החקירה, הודה במעשיו ואף חתם על הודאה במעשיו. לעמדת המעסיקה, העובד לא זכאי לפיצויי פיטורים ותמורת הודעה מוקדמת ודין התביעה להידחות.

סעיפים 16 ו-17 לחוק פיצויי פיטורים קובעים כי לבית הדין מוקנית הסמכות, בנסיבות מתאימות, לשלול או להפחית תשלום פיצויי פיטורים. וכך נקבע:

"לא יהיה עובד זכאי לפיצויי פיטורים או יהיה זכאי לפיצויי חלקיים בלבד, הכל לפני הענין, אם פוטר בנסיבות, שעל פי הסכם קיבוצי החל על מעביד והעובד- ובאין הסכם כזה, על פי ההסכם הקיבוצי החל על המספר הגדול ביותר של העובדים באותו ענף – מצדיקות פיטורים ללא פיצויים או בפיצויים חלקיים בלבד"

לעניין התכלית שבשלילת פיצויי פיטורים נקבע בע"ע (ארצי) אלוניאל – צ’רניאקוב, 31.5.07, כך:
"התכלית שבשלילת פיצויי הפיטורים שני פנים לה: להעניש את העובד בגין עבירת משמעת חמורה שביצע; ולהוות מסר מרתיע לכלל העובדים מפני ביצוע מעשים דומים. בשלילת פיצויי פיטורים, מעביר העביד לעובדי המפעל מסר מרתיע, תוך מתן ביטוי הולם להסתייגותו מהתנהלות פסולה של העובד"
[ע"ע 60/06 תמר מייזר (בביליוביץ) – צק פוינט טכנולוגיות תוכנה בע"מ, 30/10/06]

בית הדין האזורי לעבודה קבע כי המעסיקה הוכיחה ברמת ההוכחה הנדרשת את טענתה בדבר מעשי גניבה של העובד ועל כן מצאה כי מעשיו החמורים של העובד מצדיקים שלילה של ההודעה המוקדמת וכן שלילה של 40% מפיצויי הפיטורים.


לתיאום פגישת יעוץ
הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר
04-800-8000
או שילחו את פרטיכם ונחזור אליכם

כל הזכויות שמורת לאלעד חן - משרד עורכי דין / רח' יוסף לוי 17 קריית ביאליק / טל. 04-800-8000 / פקס. 04-803-8000 / דוא"ל. mail@eladlaw.co.il